10th פבר, 2012

המסר השבועי- לקבל את השפע

המסר שלהלן הועבר בתקשור מאת המדריך אבא.

שלום לכם.

רבים מכם מתפללים על שפע, על ברכה בחייהם. מבקשים להרוויח יותר, לשמוח בכסף, להתפרנס בכבוד ולהצליח.
אך רובכם מפספסים כל הזדמנות כמעט ליהנות מהשפע האמיתי המחכה לכם בכל רגע.

כל היום הוא התחלה חדשה לדרך אחרת, שונה מיום האתמול. בכל יום הקב"ה מזין אתכם בנשמה מחודשת ובכוחות טובים וחזקים יותר. ולצד הכוחות החדשים הוא גם מעניק לכם את השפע החדש המבורך של אותו היום.

 

אך האנשים עסוקים בלפטפט מוחית עם התאריכים בחודש שמלחיצים אותם, עם החובות, עם הטרדות והדאגות, עם כל מה שלא מסתדר, וזה גורם להם לא לחוות את המתנות שניתנו להם באותו הבוקר כשפקחו עיניים. המוח כל כך עסוק וטרוד בדאגות המחר וחרטות האתמול, שאינו מצליח להתחבר למתנות ההווה.

הווה היא מילה מעניינת. ניתן לקרוא אותה משני הכיוונים ולמעשה מתחבאת בה המילה "הויה", שהיא המילה העיקרית לבריאת העולם והתחדשותו היומיומית.
כשתקומו בבוקר ותחליטו לראות את היום כהזדמנות נוספת להתחיל מחדש, לשמוח במה שיש ולבקש עוד, לא לדאוג כל כך על מה שעוד לא הסתדר, על כל אותן שאלות שאין לכם מענה עבורן כעת, אז ההווה הופך למחדש כוחות, שפע ושמחה, ואתם ניזונים ממנו ושבעים.

אם חסרה בכם חיות נפשית, אם אתם חשים שחוקים ועצובים, כועסים ומתוסכלים סימן הוא לכך שלא חוויתם את ההתחדשות היומית וסחבתם את העצבות מאתמול ליום החדש הבא עליכם לטובה.

עצמו עיניים, נשמו עמוק והחליטו: "היום יום חדש, ואני מתחדש/ת."

אני אוהב אתכם ומאחל לכם שבת מחדשת כוחות ושמחה אינסופית.

אבא.

תגובות

לא ברורים לי הגבולות של הרעיון במסר. בהנחה שהבנתי נכון אז אדם שחי את ההווה בצורה מלאה לא אמור לדאוג ולחשוב על העתיד.
כלומר אני לא אמור לחסוך כסף לעתיד, אני יכול לאכול מה וכמה שבא לי כי יש רק היום, אני יכול להזניח כל מחוייבות אחרת סתם כי היום לא בא לי?

אני מבין את משמעות ההווה שעולה מדבריו של אבא (ואני מאחל לעצמי להבין את המשמעות גם בצורה נוכחת יותר בחיי) ובכל זאת משהו לא מסתדר לי. רוב דפוסי ההתנהגות שלנו – כלפי עצמנו וכלפי אחרים (ובהרבה מקרים גם כלפי הקב"ה) לוקחת בחשבון את העתיד. איך זה מתיישב עם המסר היפה של אבא?

אני מקווה שהשאלה לא מתריסה מידי.

תודה,
קובי

שלום קובי,

אבא משיב- שלום בני, עיקר המסר הוא להבין קודם כל כי היום החדש אינו המשך הישן. יש גבול, וגבול הוא עניין קריטי בחיי אדם שפוי ובריא נפשית. כשאין גבולות אין איזון, אין הוויה, אין תחושת קיום בריאה.
מה שאתה מתאר הוא גם קיום ללא גבולות, לחיות בצורה פרועה ובלתי מאוזנת, ללא התחשבות בחיים. כשאתה חי כל יום כמתנה אתה לא מנסה באותו היום לפצות על כל הקניות שלא עשית 30 שנה, אלא קונה את מה שאתה זקוק לאותו היום, או מה שהשם מזמן לך באותו היום וחיכית לו. כשאדם קשוב לרצונות הפנימיים שלו באמת ולא רק לצרכים של האגו שלו הוא קונה ורוכש מתוך מודעות רוחנית בריאה, הוא מחובר אז ליקום בצורה בריאה ומדויקת ואז לא תהיה בזבזנות ולא יהיו חורים והפסדים.
אם האמון שלך שלם האמונה שלך בריאה, ואם האמונה שלך בריאה תודעת השפע שלך תזמין לך בחזרה את מה שהוצאת
זכור כי הכלל פשוט- כל עוד אתה קונה מתוך חיבור לעצמך ושמחה אין סיבה שלא תקבל את השפע בחזרה. שפע הוא עובר ושב, הוא גמיש, חוזר. אינו נצבר ואינו בורח.
חוויה של בריחת הכסף ממך ללא שוב משמעה שאתה חושש לאבד את הביטחון המדומה שנותן לך הכסף. השתחרר מהמועקה הפנימית שגורמת לך הדאגה לשפע, והנח לו לעשות כרצונו והכל יהיה בסדר.
אבא האוהב. 

תודה לך אבא היקר. תודה גם לך אפרת היקרה.
המסר הזה נגע בי ועזר לי להבין טוב יותר.
כמובן שהוא גם מעורר עוד שאלות אבל אני אתאפק איתן לפעם אחרת.
קובי

בשמחה, יום מבורך (:

Leave a response

Your response:

נושאים