מהו תקשור

תקשור הוא מונח המייצג דיבור, שיח, התקשרות עם גורם שמיימי/אנרגטי, הקרוי בשפה המקצועית מדריך.
מדריך יכול להיות מלאך המשרת בקודש, נשמה שהייתה חיה בעולם הזה וכעת מדריכה ומסייעת לבני אדם או ישות שמעולם לא חייתה על פני האדמה וכל מהותה היא להדריך ולעזור. בעת התקשור, האדם הופך לכלי דרכו מועברים מסרים, חום, אהבה ואנרגיה טובה המעניקה איזון וטיפול לאדם.

לכל אדם יש מדריכים אנרגטיים המלווים אותו ומעניקים לו הגנה, טיהור וניקוי, שמחה, טיפול, רפואה והכוונה. ככל שאדם יותר מחובר לעצמו וקשוב לקולו הפנימי כך יושפע לטובה ממדריכיו ויחוש את קרבתם ואת הגנתם.
נוכחותם של מלאכים ומדריכים המלווים את האדם מופיעה רבות ביהדות, למשל:

"כִּי מַלְאָכָיו, יְצַוֶּה-לָּךְ; לִשְׁמָרְךָ, בְּכָל-דְּרָכֶיךָ". (תהלים צא)

"שָׁלוֹם עֲלֵיכֶם מַלְאֲכֵי הַשָּׁרֵת‏‏ מַלְאֲכֵי עֶלְיוֹן
מִמֶּלֶךְ מַלְכֵי הַמְּלָכִים הַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא".
(פיוט)

"בשם ה' אלוקי ישראל מימיני מיכאל ומשמאלי גבריאל ומלפני אוריאל ומאחורי רפאל
ועל ראשי שכינת א-ל".
(קריאת שמע).

מדריך או נשמה- מי מדבר איתי?

פנימיותנו מורכבת מחלקים כגון נפש, רוח, נשמה, ילד פנימי ועוד. הרבה אנשים מבלבלים בין תקשור, שהוא כאמור שיחה עם מדריך המלווה את האדם, לבין שיחה עם הנשמה.

9763169_s הנשמה היא מהות, אנרגיה טהורה החצובה מאלוקים ממש, ולכן נקראת בחסידות "חלק אלוק ממעל".
יש להדגיש כי שיחה עם הנשמה והקשבה לה עולה בהרבה על כל תקשור, גם עם המדריך החכם והמאיר ביותר, שכן הנשמה היא עצמותו ושורשושל האדם ומחוברת לבוראה תמיד, לכן היא המדריכה החשובה והיעילה ביותר. היא מודעת לתיקוניה בעולם הזה וכן יודעת את כל שעברה בתקופות חיים קודמות. הנשמה במהותה שרויה בשמחה ובאיזון ועם זאת ערה למתרחש בחיי האדם, היא חשה בדיוק רב את חוסר האיזון בגופו ובנפשו ואת חסימותיו.

כל אדם יכול וצריך להתחבר אל נשמתו ולהקשיב לקולה, לשמוע את רצונותיה והתחברותה או חוסר רצונה בנושאים אלו ואחרים. דיבור והקשבה עם הנשמה אינו תקשור כי אם התחברות פנימה והקשבה. אין זו משימה קשה כלל, להיפך, הקשבה לפנימיותנו טבועה בנו וטבעית לנו. כל שיש לעשות הוא לעצום עיניים, לנשום עמוק, להניח יד על הבטן העליונה ולבקש בריכוז לשמוע את הנשמה ולדבר עימה. תרגול זה בהתמדה יוביל כל אדם לקשר קרוב ואוהב עם נשמתו, וזהו צעד המומלץ לכל המבקש להתפתח רוחנית ורגשית ולפתור חסימות בחייו.

תקשור עם מדריכים לעומת זאת הוא משימה מעט יותר מאתגרת, שכן הוא דורש עבודת ליטוש פנימית שהאדם עושה עם עצמו ובמוכנותו להתבטל אל מול חוכמתם ואורם של של המדריכים, היינו לבטל את האגו, את הגאווה, ולעבוד תמידית על המידות.

בכדי שהאדם יוכל לתקשר עם מדריכיו עליו לפנות מקום בתוכו, לאמץ גמישות מחשבתית ונפשית ולהסכים שלא להבין ולא לדעת מראש הכל. כשאדם מתקשר הוא הופך לצינור המעביר את השפע העליון אל עולמנו, הוא לא יכול לנסות ולשלוט במה שהמדריך יאמר או כיצד יאמר. האדם הוא רק כלי ותו לא. תרגול יומיומי של פנייה אל המדריכים, גם אם לא שומעים דבר, אך מתוך אמונה כי הם פה ומקשיבים לך אמור לשאת תוצאות. תרגול לאורך זמן שאינו מניב פירות יכול להצביע על פחד, חשש מאובדן שליטה או על חסימה רגשית המונעת מהשפע לעבור דרכך.


צד האור- תקשור שבקדושה

כמו בכל דבר, גם בתקשור יש צדדים- צד הקדושה וצד הטומאה (ה"סטרא אחרא"- הצד האחר).
מדריך מצד האור ניתן לזהות בקלות- הוא מעביר תחושה של מאור פנים, חיוך ושמחה, אהבה וחום ותחושה כללית טובה. כשמדברים עם מדריך אור חשים רוגע, שמחה ודיוק. מדריך אור מוסר מידע שהאדם צריך לדעת בלבד, ולא יותר מכך.

לעומת זאת, כשמדברים עם מדריך אופל (מצד הטומאה) או עם מתקשר המעביר מסרים ממדריך כזה, ייתכן שתשמעו מסרים מדהימים ומדויקים על העבר או ניחוש העתיד (דבר האסור לפי התורה וכן לא מדויק היות והעתיד משתנה תמידית), אך לרוב תחושו שמשהו לא טוב משהו לא מדויק, לא מרגיש נכון. מדריך אופל עוטף את מסריו בהמון מתיקות סכרינית למען לא יחוש האדם שמולו בזיוף ובשקר ממנו הוא מגיע. הוא ישתמש במילים מחניפות ומחמיאות או לחילופין, ינבא נבואות פורענות מאיימות ומפחידות וייתן מסרים שליליים ולא נעימים המבשרים דברים לא טובים חלילה. התחושה המתקבלת ממדריך אופל היא בד"כ בלבול וחוסר אמת, חוסר דיוק ונקיות.


עזרה מלמעלה

י4936831_sדוע הפתגם "דברים שרואים משם לא רואים מכאן". כך הוא הדבר לגבי מדריכי אור.
המדריך מספק לנו זווית ראייה עמוקה וגבוהה יותר היות והוא רואה את הדברים מנקודת מעוף הציפור. מדריכי אור, לעומת בני האדם, אינם נצמדים רק למתרחש כעת והם ערים להבין ולראות את הצעד הבא. הם אמנם לא מנחשים את העתיד אך מדריך אור יכול לראות לאיזה כיוון מנשבת הרוח.
מדריך אור גם מקושר לעולמות והיכלות עליונים ולכן בעל ידע רב יותר על הנעשה בחייו של אדם מבחינה רוחנית- מדוע נסיבות כאלו ואחרות מתרחשות בחייו של אדם, האם זו תוצאה של דפוס שהושרש בילדותו, אנרגיה לא טובה ומצמצמת שדבקה בו או שמא הוא חווה תיקון של הנשמה מתקופת חיים קדומה, תיקון אותו היא מתקשה לשחרר ומשחזרת שוב ושוב אל תוך חייו?
המדריך יודע להצביע על שורש החסימה שכן יש לו כלים להתבונן במציאות בדרך שהיא מעל לטבע. לעומת המוח האנושי המרוכז כל כולו בצרות, בכאב וברגשות הסוערים, המדריך הוא נטול אגו, הוא לא נעלב, כועס או אדיש. הוא פשוט ישנו, שרוי באיזון, רוגע ושמחה.
לכן הוא יכול לעזור לאדם להשיב את האיזון הנפשי הרגשי שאבד לו ולסייע לו לחזור אל דרך המלך בחייו.

כלים
עיקר העבודה של מדריכי אור עם אנשים הוא הענקת כלים. מי שחשקה נפשו לשבת על הגדר בעוד מדריך קוסמי פותר את בעיותיו ומצמיח לו ניסים ונפלאות, תקשור עם מדריכי אור אינו בשבילו.
תפקיד המדריכים בחיינו הוא לעזור לנו להבין מדוע אנו חשים תקועים, חסומים, עצובים או לא בריאים. לאחר מכן מתחילה ההחלמה, ע"י הענקת כלים מדויקים ונכונים יותר עבור האדם.
הפעולות שמעניק המדריך מבוססות על העיקרון: "דומה מושך דומה". כל דבר בו אני חפצה, עליי למצוא אותו קודם בי, בתוכי, בדיבוריי, במעשיי, בהתנהגותי ובמחשבותיי.

9616682_s

הכלים שהמדריכים נותנים שונים ומגוונים ודרכם האדם לומד לחשוב מחשבות שמחות וטובות המשנות את מבנה מוחו ומתחילות לשחרר חומרים מבריאים אל גופו, נפשו וחייו. המחשבות הללו יוקרנו מהאדם אל סובביו ואהוביו, והוא יתחיל לראות דרכם את השינוי המתחולל בתוכו.

המדריך יכול לבחור לטפל באדם דרך משפטים המתקנים דפוסי מחשבה וגישה לחיים. מטרתם של המשפטים האלו היא לכוון את מוחנו לדיוק, להתחברות לרצונותינו העמוקים והתמקדות בהגשמת מטרות וחלומות במקום בזבוז אנרגיות תוך התעסקות במה שלא עובד, לא מסתדר ולא משמח. מילות הצמצום בהן אנו רגילים להשתמש מוחלפות במילות שפע, אמונה וחשיבה שמחה.
גם דמיון מודרך המסייע להתחברות עם תת המודע הוא כלי נפוץ שכן הוא יעיל ונושא פירות בחיבור האדם אל נפשו, תת המודע, ילדו הפנימי, רצונותיו, חסימותיו ועוד.
המדריך מלמד אותנו כיצד לחשוב ולדבר באופן שישקף את טבענו המהותי האמיתי וימשוך את הטוב לו אנו ראויים, את המציאות הטובה והמשמחת במקום העצבות, העייפות, התסכול והדרמות הרגשיות להן התרגלנו.

המדריך מסייע בהשבת האיזון אל חיינו ואף עוזר לנו להביט על אנשים סביבנו מעבר לשגיאותיהם וחסרונותיהם, וממקד את תשומת לבנו באהבה, בחום ובשמחה שיש ביכולתנו להעניק לעצמנו ולאחרים. לעתים יכול המדריך אף לתת עצות המסייעות לגוף ולאיזונו הבריאותי, כדוגמת מזון מתאים, טיפול משלים וכו.

נוסף על כך, רוב מדריכי האור אף מעניקים פעולות אנרגטיות רוחניות שתפקידן להשפיע על הנעשה בחיינו ולמשוך אלינו שפע, הצלחה, שמחה, בריאות, זוגיות והגנות. פעולות אלו נותנות לשפע ולברכה דחיפה קלה לכיווננו והן בד"כ כוללות הדלקת נרות לנשמות צדיקים או מלאכים, אמירת תפילות, משפטים או פרקי תהלים ספציפיים, בקשת עזרה מנשמות המלוות את האדם או מנשמות כלליות המשתייכות לעם ישראל וכו.

יהי רצון ונזכה להתחבר באמת אל הטוב שבתוכנו ובחיינו ונזכה לחיים של שמחה, ברכה והצלחה.