1st יול, 2013

מה ילד יום

13592579_s

 

 

 

 

 

 

 

 

מהות החיים = צמיחה.

באנו ללמוד, לגדול, להתפתח מעבר ליכולותינו הראשוניות, מעבר למה שחשבנו שנהיה וחלמנו.

חיינו לוקחים אותנו לכל מיני מקומות. חלקם נעימים, חלקם פחות. בכל יום אנו חווים מפגשים עם אנשים, מצבים וילדים פנימיים שונים ומיוחדים.

מפגש אינו תמיד קל. מפגש משמעו שינוי. כל מפגש, גם ברמת התא הביולוגי והמולקולה הכימית מחולל שינוי. השמש נוגעת בעלה- מתחיל תהליך של פוטוסינתזה המייצר אנרגיה. מים נוגעים באדמה, מותירים אחריהם סימן. אדם פוגש חבר- נוצר חום. מפגשים תמיד מחוללים שינוי.

עקרון ההשגחה הפרטית מבשר רעיון פשוט- המפגשים שיתחוללו בחייך היום מכוונים ללמד אותך שיעורים במיוחד בשבילך. אין מקרה. אין סתמיות. כל מפגש הוא בעל משמעות, אם נאפשר לו.

חוויתי בחיי המון שיעורים, הרבה מפגשים מעניינים ונעימים, חלקם פחות. אך כולם היו מחכימים, מאירים ומעוררים. לעיתים חולפות שנים בין שיעור להבנה, ואין זה משנה כלל. כל הבנה במקומה, תמיד חשובה ותמיד מאירה ומעוררת.

כשאדם בשל להבין, רוצה לחוות וללמוד, החיים מזמנים לו מורים. אך מה עוזר הלימוד אם אין יישום?

במסכת אבות אומר רבן גמליאל: "כל תורה שאין עמה מלאכה, סופה בטלה וגוררת עון".

כיום לא חסרים לימודי מודעות רוחנית. קורסים, סדנאות, מורים, תלמידים, כולם רוצים ללמוד וללמד. אך לצערי, הרבה מהם לא מתפתחים מעבר לכתלי הסדנה. הידע נשאר מופשט, נושא כותרות מבטיחות ואטרקטיביות, תעודות תלויות על הקיר מבשרות שהנך בוגר של קורס זה או אחר. ומה בדבר הבשלה פנימית? גדילה אמיתית? התגברות על נסיונות? עבודה על מידות ודרך ארץ מול אנשים קרובים בחייך?

"ידיעות", כינתה זאת ימימה. אסופה של חוכמות ולימוד שמוחנו אסף ואצר בתוכו. הידיעה לא נבטה בתודעתך הפנימית, לא חוללה בך שינוי עמוק ומהותי בפנימיותך, במעשיך. לדעת לפזר לכל עבר סיסמאות נפלאות ומעוררות אופטימיות הרבה מאתנו יודעים, אך ליישם אותן בעת שהצער והכאב מכים בנפש, כאשר הילד הפנימי כעוס או מאוכזב? זהו כבר סיפור אחר.

כיצד הופכים ידיעות לשיעורי אמת? כיצד מיישמים את כל מה שלומדים בכיתות הממוזגות או להבדיל, בדם היזע והדמעות של המציאות היומיומית?

בפשטות- מסכימים. אם יש שיעור מהותי שזכיתי ללמוד השנה הוא להיות בהסכמה, לקבל את הניתן ואת עצמי בניתן הזה. לא להתנגד לחיים ולמה שהם מביאים. לא לנוע מהר מהר אל הרגע הבא.
ההסכמה להיות ברגע הנוכחי ובשיעור שהוא מביא עימו מצמיחה ומגדילה אותי כאדם, מעבה את שורשיי ונוטעת אותי עמוק באדמתי. ובכל יום חלה גדילה כזו, בכל ניסיון ודווקא בנפילות. שם הצמיחה הטובה ביותר, בירידות, בקשיים היומיומיים.

"אין סתם, יש תפקיד" אמרה ימימה. אנשים שואלים את עצמם בכל בוקר "למה קמתי? מה עליי לעשות היום?" אפשרו ליום לספר לכם.  תנו לו להוביל אתכם בעדינות ואהבה אל השיעור הבא, אל המורה הבא.

אל תחששו ממה שיבוא, אל תבקשו לדעת לאן הדרך מובילה. כל צעד בשביל חייכם מוגן ובטוח, ומוביל אתכם אל תפקידי חייכם וגדילתכם.

היו בטוב.

 

תגובות

חזרת – ובגדול!
יישר כח!

אפרת היקרה, מעבר לכתיבה הנפלאה, למילים המרקדות ונבנות כהלכה… כמה מהות ומשמעות! וכמה שהמהות והמשמעות באות בצורה כה בהירה, נקייה ונכנסת ברכות לאוזן. אשריך! באהבה רבה.

קובי,לקחת לי את המילים מהפה :)  כתיבה נפלאה עם מילים שחודרות בדיוק לאן שהן צריכות להגיע…

חן חן על המילים הטובות, תודה רבה ♥

אמת בהירה לאור ישן חדש הנגלה ומפציה כל חדרי לב ונותן תקווה ברגע ולרגע הבא .
ש-כ-ו-י-י-ח  :)

תודה מורן :)

אפרת שלום, הגעתי "במקרה" לאתרך המלא שיעורים מדהימים. מאוד נגי לי המשפט ""אין סתם, יש תפקיד" אמרה ימימה. אנשים שואלים את עצמם בכל בוקר "למה קמתי? מה עליי לעשות היום?" אפשרו ליום לספר לכם.  תנו לו להוביל אתכם בעדינות ואהבה אל השיעור הבא, אל המורה הבא.
אני מרגישה שחיי חולפים מבלי שאני מצליחה לממש את יכולותי, אני מתפללת ומבקשת הדרכה, ומרגישה בזבוז וזה קשה מאוד, אני מנסה לאפשר ליום להוביל אותי ולשמוח בדברים קטנים, אבל זה לא זה. לומדת ולומדת ולומדת, אך מה התכלית? מדוע כ"כ קשה לברר את הרצון, התכלית והיעוד?

שלום דפנה,

קראי את הפוסט הבא ובדקי היכן נמצא הקשר שלך עם ילדתך הפנימית.

Leave a response

Your response:

נושאים