6th אפר, 2012

מסר מאבא- התחדשות באביב

המסר שלהלן הועבר בתקשור מאת המדריך אבא.

"שלום וברכה.

אביב הוא זמן להתחדש, להתרענן אחר תרדמת החורף הארוכה. החידוש הוא עיקר חייו של האדם.

 

היהדות מדברת רבות על חידושים. היא ממקדת אותם בחגי השנה ובמועדים, חידוש שנים, חידוש שבוע, חידוש חודשים, חידוש מנהגים ושאלות בפסח, חידוש התורה ועוד.

מדוע? מה כה חשוב בחידוש? האין די בכך שאדם צריך לעמול כל חייו תחת השמש שיצטרך גם לדאוג לחידוש ומנהגים טרחניים ולא פשוטים?
אלא שהחיים קשים כאשר אין בהם כל חידוש, רק שגרה ולא יותר.
כאשר היומיום מייגע, איטי וישנה תחושה של סחיבה או איטיות ולאות הווה אומר שאין כל חידוש בנפש ובלב, האדם רואה את חייו עוברים ועפים ממנו והלאה. כל יום דומה לקודמו ולזה שאחריו, כל עצבות שאני חווה כעת זהה כמעט לזו שחוויתי בשבוע הקודם. "אין חדש" אומרים האנשים זה לזה.
אז צרו את החדש, הזמינו אותו אליכם פנימה, אל חדרי ליבכם. התענגו על הקיים מתוך זווית ראייה אחרת, שונה, מקורית.

ישנן כל כך הרבה דרכים שונות לחיות את החיים אך רוב בני האדם בוחרים באותה הדרך הזהה לחבריהם, והיא משעממת, פגומה ולא תואמת את צרכיהם האמיתיים.

אז מה לעשות? תשאלו. בפשטות, אל תניחו הנחות לגבי היום החדש שהגיע. אל תחשבו על יום האתמול כי אין בו תשובות ליום הנוכחי. אל תמשכו את הדיכאון של שבוע שעבר אל הרגע הזה, אל תמשיכו את הישן.

המציאו את עצמכם מחדש. הרי גופכם עושה זאת כל העת, בונה ומפרק, זורק ויוצר, מחליף חלקים במוסך הכי טוב שיש. אין לו רגע אחד של שקט, כל העת מחדש ומפרק. כך אתם צריכים להיות. מקוריים, יצירתיים, שונים מיום האתמול ומהרגע שחלף.
אז טרם הגיעה אליכם ההצלחה, אז מה? האם זה אומר שלא תצליחו בפעם הבאה, ביום הבא? ועדיין לא התחתנתם או התגרשתם, טרם ילדתם וטרם גדלו הילדים ועזבו את הבית, הרכב לא נקנה והישן לא נמכר. אז מה?

אתם מנסים כל העת להוכיח כי אתם ייחודיים אך בו בזמן הנכם כועסים על עצמכם שאינכם כמו כולם, לא עומדים בדרישות הקצב החברתי, באחריות המדומה שלכם כלפי החברה שלא באמת זקוקה לכם שתסתדרו בחיים.

החשיבו אך ורק את דעתכם, אל תתחשבו בציפיותיהם של אנשים, שאלו את עצמכם בבוקר מול הראי: "איך אני מרגיש/ה היום?" וצפו לתשובה, והיא תגיע.

אני אוהב אתכם ומאחל לכם התחדשות משמחת ומפתיעה, זכרו כי כמותכם אין עוד בעולם כולו.

כל טוב וחג שמח

אבא."

לפינת מסרים מאבא ולמידע נוסף על המתקשרת

תגובות

תודה רבה, מסר מרגש ופותח את הלב.
שיהיה חג שמח!

תודה קובי, שתזכה לאביב מחדש ומשמח

נפלא! נפלא! מסר מרענן, אביבי ופורח ישר לנשמה! תודה..

ושיהיה חג משמח חדש ומפתיע
איזו התרגשות!!!

תודה יעל, חג אביב שמח (:

הוי הוי , תמיד המסרים של אבא אלו המסרים הכי טובים והכי חשובים שעלי להפנים. התחדשות, להיות מיוחדת,  אני כבר. תודה לך אפרת שאת כאן איתנו. באהבה גדולה. עדה

תודה עדה ובשמחה

אפרת ואבא יקרים,
ועכשיו ת'כלס! הנה באה התחדשות גדולה ורצויה שעבדתי לקראתה (עבודה חדשה!), אך הרבה דברים מושכים אחורה, מבקשים להשאיר כמו שהוא או אולי שאחשוב שוב? אוף!
אני מנסה להקשיב לעצמי, עם כל החששות. אולי החששות נכונים? אולי הם בשביל להחשיש אותי ולהשאיר במקום?
יום טוב,
לי.

חודש טוב לי,
בכדי לדעת מה באמת כדאי לעשות עשי את הדבר הבסיסי ביותר והמדויק ביותר- הניחי יד ימין על הבטן העליונה, עצמי עיניים ונשמי עמוק ושאלי את מה שמטריד אותך. התשובה תגיע. לפעמים דווקא ריבוי התשובות והמחשבות הוא המבלבל. הקשיבי להנחיה העולה מתוכך, את יכולה גם לפנות אח"כ אל הילדה הפנימית ולהתייעץ עימה לגבי החששות שעולים בך, לברר האם היא מקור אותם חששות וכו.

בהצלחה! 

:) אנסה ואעשה
 

Leave a response

Your response:

נושאים